Чим більше людина чинить добра, тим більше стається вільною…

У четвер, 16 вересня парафіяни мали можливість після Літургії духовно збагатитися, послухавши цікаву розповідь про життя і чуда святого Герарда Маєлли – покровителя всіх матерів. Він народився 6 квітня 1726 року в небагатій, але дуже побожній сім’ї в невеликому місті Муро, на півдні Італії. З раннього дитинства святий тягнувся до церкви та різних духовних вправ.
Коли йому було 12 років, помер його батько і Герард був вимушений заробляти на сім’ю. Тому став учнем місцевого кравця, де зазнав зі сторони вчителя багато знущань, але майстер згодом зауважив, що в його майстерні працює справжній чудотворець.
Вже в 15 років в серці Герарда дозріло рішення стати монахом. Проте, впродовж всього його життя, йому було декілька разів відмовлено. 7 травня 23-річний святий переступив поріг монастиря Редемптористів в Ілічето, його зусилля увінчалися успіхом, щоб провести свої останні 6 років життя в глибокому упокоренні та сповненій молитвами і чудесними діяннями важкій місійній праці. Знаменно, що відходячи з дому, Герард залишив записку з словами:”Я йду, щоб стати святим”
Впродовж всього життя, йому довелося виконувати важку працю серед людей, які вороже. а часто жорстоко ставилися до нього через його глибоку релігійність і часті молитви. Та він покірно терпів і своїми вчинками дивував людей. Святий вірив, що виконує Божу волю, тому приймав від Господа будь-що, бо вбачав наслідування Христа у стражданнях.
Тетрапод храму був дуже доречно і красиво оформлений декораціями щодо цієї теми. Після спільної молитви на вервиці парафіяни були миропомазані і отримали: образок з молитвою за хвору дитину, дев’ятницю до св. Герарда, ніжну квіточку від о. Василя і незабутні враження від спільно проведеного вечора у храмі Успіння Пресвятої Богородиці.

Соломія Табака